Februāris 
POTCPSS
  1 2
34567 8 9
10111213141516
1718192021 22 23
24 25 262728 29  
Marts 
POTCPSS
 1
23456 7 8
910111213 14 15
1617181920 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 
Aprīlis 
POTCPSS
  1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 

Februāris

Sestdien, 1.februārī, plkst. 12:00

CONCERTO PICCOLO

Ērģeļmūzika ~ 20 min.

Pie Doma ērģelēm Larisa Bulava

Ar video translāciju

Biļetes cena EUR 10,00

Sestdien, 8.februārī, plkst. 19:00

Vivaldi Gadalaiki

Orķestris OLYMPIA CLASSIC

Mihails Snitko, diriģents

Mikaels Samsonovs, čells

Pāvels Batjāns, vijole

Programmā: A. Vivaldi

Organizē Olympia Classic

Biļetes www.bilesuserviss.lv


Sestdien, 22.februārī, plkst. 18:00

Koncertu cikls ZIEMAS KAMERMŪZIKA 2020

Atklāšanas koncerts “Baroka mūzika no Francijas katedrālēm”

Riga Baroque Ensamble:

Aija Veismane-Garkeviča, soprāns

Danuta Ločmele, baroka čells

Anna Naudžūne, baroka vijole

Veronika Rinkule, ērģeļpozitīvs

Mārtiņš Garkevičs, teorba, baritons

Programmā: R. de Vizē, R. D. de Busē,Ž. B. Barijē, F. Kuperēns, Ž. F. Rebels, K. Heigenss

Biļešu cenas: 12 Eur

Koncerta norises vieta: Kapitula zāle 

Atbalsta VKKF, Latvijas Radio, Latvijas Radio Klasika

Izdzirdot vārdu Francija, rodas asociācijas ar izsmalcinātu stilu, labām manierēm un gaumi, iespaidīgu vēsturi un arhitektūras paraugiem. Arī mūzika ir viena no franču kultūras stūrakmeņiem. Jēdzienu „franču stils” mūzikā attiecina tieši uz  baroka laiku. Tas pieprasa attiecīgās ornamentācijas lietojumu, inégalité stila pārzināšanu un atbilstošu tehnisko varēšanu.

Rīgas Doma Kapitula zāles koncertu ciklā „Ziemas kamermūzika” piedāvājam programmu, kas saistās ar Parīzi un skanējusi Luija XIV un Luija XV valdīšanas laikā, īpašu uzsvaru liekot uz franču garīgo mūziku. Tāpat kā Rīgas Domu varētu saukt par Rīgas sirdi, tā līdzīgi – Parīzes Dievmātes katedrāli dēvē par Parīzes sirdi. Šajā katedrālē darbojušies daudzi izcili mūziķi, tostarp mazāk zināmais komponists un ērģelnieksR.D. de Busē, kura garīgo kantāti pēc 83. psalma balsij un viola da gambai solo dzirdēsiet koncertā. Šoreiz gan viola da gamba vietā skanēs baroka čells.  

Netālu no Parīzes atradies tolaik viens no garīdznieku centriem - Longchamp abatija, kurā garīgo mūziku baudījis arī „Saules karalis”. Domājams, ka tur notiekošajām mūzikas aktivitātēm bijusi augsta kvalitāte, jo vokālās partijas nereti izpildījuši tā laika operas solisti. Profesionālo līmeni apliecina abatijai komponētie Fransuā Kuperēna skaņdarbi, kuru atskaņošanai nepieciešama izcila tehniskā sagatavotība. Viena no šādām motetēm Salve Regina izskanēs arī Kapitula zālē.

Garīgo mūziku papildinās izcilā 18.gs.franču komponista un čellista Ž. B. Barjēra Trio sonāte d-moll vijolei, čellam un basso continuo. Viņu var ierindot 18. gs. ievērojamāko franču čellistu vidū. 1731. gadā Barjērs bijis ne tikai Parīzes operas orķestra čellists, bet guvis plašu popularitāti, sniedzot koncertus Parīzē. Itālijas ceļojuma iespaidos sarakstīta un publicēta viņa trešā burtnīca ar sonātēm čellam un basso continuo, kā arī jau pieminētā Trio sonāte, kas iekļauta koncerta programmā. No Versaļas galma izskanēs vijoles spēles virtuoza Ž. F. Rebela Divpadsmitā sonāte h-moll un par “Karaļa ģitārspēles meistaru” (Maître de Guitare du Roi) dēvētā komponista R. deVizē čakona lautas klases instrumenta – teorbas – izpildījumā. Bet, kā sveicienu no flāmu zemes dzirdēsiet komponista K. Heigensa psalmu De profundis no Parīzē izdotā krājuma Pathodia sacra et profana. 


Sestdien, 29.februārī, plkst. 18:00

Koncertu cikls ZIEMAS KAMERMŪZIKA 2020

Dialogi spāņu un itāļu ritmos

Rožerio Gonsales (Šveice), baroka fagots, sitaminstrumenti

Lāsma Meldere-Šestakova, baroka vijole

Vitālijs Šestakovs, baroka vijole

Aigars Reinis, ērģeļpozitīvs

Programmā:A. De Kabesons, H. Kabaniljes, P. de Auraho, S. Rossi, B. Marini u.c.

Biļešu cenas: 12 Eur

Koncerta norises vieta: Kapitula zāle 

Atbalsta VKKF, Latvijas Radio, Latvijas Radio Klasika

 

 

Ārkārtīgi interesants instrumentālās mūzikas attīstībā ir 16. un 17. gs, kad, mainoties cilvēku filosofiskajai attieksmei pret mākslu un izglītību, parādījās arī nepieredzētas brīvības izpausmes un eksperimentēšana komponistu, kā arī instrumentālistu-izpildītāju daiļradē. Renesanses perioda itāļu kultūras izcilība ir neapstrīdama! Un tomēr ir daži ļoti interesanti faktori, kas nostāda arī Spāniju līdzās šai kultūras lielvalstij: viduslaiku spāņu teorētiķu darbi, mūzikas instrumenti, tabulatūras sistēma u.c., kas Eiropā guvuši plašu pielietojumu, popularitāti un ir augstu novērtēti. 

Programmā iekļautie komponisti (kā spāņu, tā itāļu) Latvijā nav plaši pazīstami. Pamatā tas ir  saistīts ar nepieciešamību pārzināt šīs mūzikas specifiku un instrumentāriju. Tā kā esam uzsākuši interesantu sadarbību ar Šveicē dzīvojošu brazīļu renesanses un baroka fagota, kā arī viduslaiku sitaminstrumentu speciālistu Rožerio Gonsalves, tad šis solās būt augstvērtīgs un profesionāli krāšņs projekts ar publiku uzrunājošu muzikālo konceptu un materiālu. Mūzikas programma ir bagāta savā ritmiskajā dinamikā, ar deju mūzikas elementiem un krāšņām improvizācijām (kā komponistu izrakstītām, tā mūziķu radītām). Spāņu mūzikas daļā (Cabezon, Ribayaz, Coll un Aurajo) īpaša ir sitaminstrumentu klātbūtne, kas atbilst tā laika izpildījuma praksei. Šoreiz mazāk renesanses mūzikas atklājumu atvēlēts Itālijas skaņražu mākslai, toties vairāk agrīnā baroka darbos. Pārsteidzoši, cik virtuozi ir spēlējuši šie 17. gs dzīvojušie mākslinieki, par ko varam pārliecināties, apskatot Buonamente, Marini, Mealli partitūras. 

Spāņu senā mūzika mūsu koncertzālēs ir kā eksotisks akcents, kas viennozīmīgi būs patīkams pārsteigums un ieguvums klausītājiem. Pie tam, klātbūtnē varēsim vērot arī īstenu speciālistu vēsturiskajā sitaminstrumentu manieres spēlē. Un vēl viens īpašs faktors šim koncertam ir pati norises vieta - Rīgas Doma Kapitula zāle, kas ikdienā nav koncertu norises vieta un ir īpaši piemērota kamermūzikas atskaņošanai.

 

Rogerio Goncalves
Rogerio Goncalves

Marts

Sestdien, 7.martā, plkst. 18:00

Koncertu cikls ZIEMAS KAMERMŪZIKA 2020

Garīgās vertikāles/ Bahs un latvieši

Ieva Saliete, klavesīns

Programmā: P. Vasks, J. S. Bahs, R. Dubra, Anna Marta Burve (pirmatskaņojums)

Biļešu cenas: 12 Eur

Koncerta norises vieta: Kapitula zāle 

Atbalsta VKKF, Latvijas Radio, Latvijas Radio Klasika

Sestdien, 14.martā, plkst. 18:00

Koncertu cikls ZIEMAS KAMERMŪZIKA 2020

No Mīteļa līdz Brāmsam

Vita Kalnciema, āmuriņklavieres, ērģeļpozitīvs

Ilze Grudule, baroka čells

Viktorija Pakalniece, soprāns

Programmā: Mītelis, Brāmss u.c.

Biļešu cenas: 12 Eur

Koncerta norises vieta: Kapitula zāle 

Atbalsta VKKF, Latvijas Radio, Latvijas Radio Klasika

Ilze Grudule
Ilze Grudule
Vita Kalnciema
Vita Kalnciema
Viktorija Pakalniece
Viktorija Pakalniece
Sestdien, 21.martā, plkst. 18:00

Koncertu cikls ZIEMAS KAMERMŪZIKA 2020

Elgera dziesmas. 17. gadsimts

Agnese Pauniņa, soprāns

Rūdolfs Bērtiņš, tenors

Ieva Nīmane, blokflauta, dūdas

Ilze Reine, ērģeļpozitīvs

Guntars Prānis, rata lira, bass

Programmā: Dziesmas latviešu valodā no Georga Elgera dziesmu grāmatas (Geistliche Catholische Gesänge)

 

Biļešu cenas: 12 Eur

Koncerta norises vieta: Kapitula zāle

Atbalsta VKKF, Latvijas Radio, Latvijas Radio Klasika

 

 

Koncerta programmas pamatā ir unikāls un līdz šim auditorijai nepazīstams Latvijas mūzikas vēstures materiāls – dziedājumi no 1621. gadā iespiestās Georga Elgera* dziesmugrāmatas Geistliche Catholische Gesänge. Tā izceļama kā pirmais nozīmīgais katoliskais melodiju krājums, kurā atrodami gregoriski psalmdziedājumi, senbaznīcas himnas un litānijas, domājams, paša Georga Elgera tulkotas un adaptētas. Grāmatā sastopamas un koncertā būs dzirdamas arī paša garīdznieka sacerētas dziesmas, kurās ievērota toniskā vārsmošanas sistēma, lietotas atskaņas un pat atsevišķi latviešu folkloras stilistikas paņēmieni.

Koncerts iecerēts kā aizraujošs skaņas piedzīvojums, kurā klausītājs sastapsies ar agrīno latviešu valodu, kas 17.gadsimtā tikai vēl veidojas. Solisti un pavadošie instrumenti caurviju plūdumā atskaņos senās melodijas tam laikmetam atbilstošā veidā, izmantojot gan ģenerālbasa, gan improvizācijas elementus. Programmā paredzēti arī vairāki paskaidrojoši komentāri.*Georgs Elgers (Georg Elger, 1585 Valmiera – 1672 Daugavpils) – latviešu izcelsmes garīdznieks, garīgo tekstu autors un jezuītu semināru mācībspēks. Izmantojis savos latviešu tekstos ortogrāfiju, kas balstās poļu rakstības paraugā. Dzimis luterāņu ģimenē, mācījies Rīgas Domskolā. Studējis Braunsbergā (Prūsijā), tad Polockā un Ņesvižā. Pārgājis katoļticībā, iestājies Viļņas jezuītu ordenī (1607). No 1615. gada bijis katoļu priesteris Rīgā, Cēsīs. Ilūkstē, Jelgavā. Kad zviedru valdība pēc poļu sakāves likvidēja jezuītu garīgos seminārus Rīgā un Cēsīs, Elgers devās uz Braunsbergu. No 1631. līdz 1635. gadam Elgers darbojies Smoļenskā un 1636. gadā Oršā (Krievijā). 1637./1638. gadā ieradies Daugavpilī, kur līdz mūža galam strādājis jezuītu seminārā.

 

Ilze Reine
Ilze Reine
Ieva Nīmane
Ieva Nīmane
Guntars Prānis
Guntars Prānis
Rūdolfs Bērtiņš
Rūdolfs Bērtiņš
Agnese Pauniņa
Agnese Pauniņa
Pirmdien, 23.martā, plkst. 19:30

Gruzijas Valsts folkloras dziesmu ansamblis “Basiani”

Programmā: gruzīnu garīgie dziedājumi, tautas dziesmas u.c.

Biļetes www.bilesuparadize.lv  un Rīgas Doma kasēs.

Organizē: SIA „ BALTIC INTERNATIONAL CONCERT"


Trešdien, 25.martā, plkst. 19:00

 AGNUS DEI

Orķestris “Rīga”

Apvienotie vīru kori Ivara Cinkusa vadībā

Diriģents Valdis Butāns

Solisti: Jūlija Vasiļjeva (soprāns), Mihails Čuļpajevs (tenors)

Programmā: 

Romualds Jermaks – Rekviēms soprānam, tenoram, vīru korim un ērģelēm (Viļņa Šmīdberga orķestrācija)

Vilnis Šmīdbergs – “Sēru mūzika”

Emīls Dārziņš / Laura Gustovska – “Lauztās priedes”

Ieeja koncertā ar bezmaksas ielūgumiem. Informācija pa tālruni 67425218 no 18. marta.

Organizē PO Rīga 

Piektdien, 27.martā, plkst. 19:00

Koncertu cikls BACH

Liene Andreta Kalnciema, ērģeles

Evija Martinsone, soprāns

Programmā: J. S. Bahs

Biļešu cenas: EUR 10.00, EUR 15.00, EUR 20.00

Liene Andreta Kalnciema
Liene Andreta Kalnciema
Evija Martinsone
Evija Martinsone
Sestdien, 28.martā, plkst. 12:00

CONCERTO PICCOLO

Ērģeļmūzika ~ 20 min.

Pie Doma ērģelēm Liene Andreta Kalnciema

Ar video translāciju

Biļetes cena EUR 10,00

Pirmdien, 30.martā, plkst. 12:00

CONCERTO PICCOLO

Ērģeļmūzika ~ 20 min.

Pie Doma ērģelēm Aigars Reinis

Ar video translāciju

Biļetes cena EUR 10,00

Aprīlis

Trešdien, 1.aprīlī, plkst. 12:00

CONCERTO PICCOLO

Ērģeļmūzika ~ 20 min.

Pie Doma ērģelēm Digna Markule

Ar video translāciju

Biļetes cena EUR 10,00

Trešdien, 1.aprīlī, plkst. 19:00

Koncertu cikls BACH

Larisa Carjkova, ērģeles

Simona Sunepa, ērģeles

Programmā: J. S. Bahs

Biļešu cenas: EUR 10.00, EUR 15.00, EUR 20.00

Larisa Carjkova
Larisa Carjkova
Simona Sunepa
Simona Sunepa
Piektdien, 3.aprīlī, plkst. 19:00

Koncertu cikls BACH

Kristīne Adamaite, ērģeles

Jānis Pelše, ērģeles

Programmā: J. S. Bahs

Biļešu cenas: EUR 10.00, EUR 15.00, EUR 20.00

Kristīne Adamaite
Kristīne Adamaite
Jānis Pelše
Jānis Pelše
Sestdien, 4.aprīlī, plkst. 12:00

CONCERTO PICCOLO

Ērģeļmūzika ~ 20 min.

Pie Doma ērģelēm Aivars Kalējs

Ar video translāciju

Biļetes cena EUR 10,00

Svētdien, 5.aprīlī, plkst. 19:00

Roka Mesa

Arņa Medņa Roka Mesas pirmatskaņojums

Ilona Birģele, ērģeles

Arnis Mednis, sintezators

Vitālijs Stankēvičs, balss

Programmā: A. Mednis, Bahs-Guno, r. Šūberts, V. A. Mocarts

Biļetes: www.bilesupardize.lv

Organizē: SIA "Balt.A.M." 

 Mūziķis un komponists Arnis Mednis ir radījis jaundarbu “Roka mesa” ērģelēm, sintezatoram un solistam.
 Skaņdarba pamatā ir tradicionālās mesas daļas – Kyrieeleison (Kungs apžēlojies), Gloria in excelsis Deo (Gods Dievam augstībā), Credo (Ticu), Sanctus (Svēts), Benedictus (Slavēts), Agnus Dei (Dieva jērs) un vēl Pie Jesu. Tradicionālajā un ierastajā baznīcas ērģeļu izpildījumā ieskanēsies rokmūzikai raksturīgi akordi un intonācijas, kuras paspilgtinās sintezatora improvizācijas.
Koncerta programmā iekļautas arī skaistākās garīgās dziesmas: Ave Maria (J.S.Bahs/Š.Guno), Ave Maria (Fr.Šūberts), Panis Angelicus (C.Franks), Ave Verum (V.A.Mocarts) u.c..


 

Pirmdien, 6.aprīlī, plkst. 12:00

CONCERTO PICCOLO

Ērģeļmūzika ~ 20 min.

Pie Doma ērģelēm Ilona Birģele

Ar video translāciju

Biļetes cena EUR 10,00

Trešdien, 8.aprīlī, plkst. 12:00

CONCERTO PICCOLO

Ērģeļmūzika ~ 20 min.

Pie Doma ērģelēm Ilze Reine

Ar video translāciju

Biļetes cena EUR 10,00

Trešdien, 8.aprīlī, plkst. 19:00

Via Crucis

Aigars Reinis, ērģeles

Schola cantorum Vox Iubilantis

Laine Tabora,mākslinieciskā vadītāja

Programmā: M. Diprē Krusta ceļa stacijas un gregoriskie dziedājumi

Biļešu cenas: EUR 10.00, EUR 15.00, EUR 20.00

Piektdien, 10.aprīlī, plkst. 19:00

 

 Koncerts Lielajā Piektdienā. Sv. Siluāna lūgšanas

Piedalās:

Latvijas Radio koris
Kamerorķestris Sinfonietta Rīga
Diriģents Sigvards Kļava

Programma:
A.Selickis Sv.Siluana Lūgšana
G.Pelēcis Sv.Siluana vārds
A.Perts Siluana dziesma
E.Ešenvalds Es rakstu
A.Perts Ādama raudas

 

Biļešu cenas: 15 Eur

www.bilesuparadize.lv

Organizē VSIA "Latvijas Koncerti" 

 

Svētais Siluāns, kurš nereti tiek dēvēts arī par Sirdskaidro Atonas Siluānu, ir viena no Pareizticīgo Baznīcas izcilākajām un spilgtākajām aizvadītā gadsimta personībām. Mūka pašaizliedzīgā un kalpošanā pavadītā dzīve un viņa atstātie viedie rakstu darbi turpina rezonēt ticīgo sirdīs un aizvien iedvesmo māksliniekus visā pasaulē. Latvijas Radio kora un tā mākslinieciskā vadītāja Sigvarda Kļavas kopīgi ar kamerorķestri Sinfonietta Rīga veidotā koncertprogramma “Svētā Siluāna lūgšanas” sakrīt ar kristīgajai pasaulei tik nozīmīgo Lielo Piektdienu un runā par visai cilvēcei būtiskām un mūžīgām tēmām caur Sirdsskaidrā vārdiem. Visas šajā programmā apkopotās kompozīcijas tapušas, atsaucoties uz Svētā Siluāna patiesajām lūgsnām, ēterisko dzeju vai apgarotajiem sprediķiem... Līdz ar diviem pasaulslaveniem igauņu meistara Arvo Perta opusiem, “Ādama žēlabas” un “Siluāna dziesma”, Rīgas Domā skanēs arīdzan pirms gada pirmatskaņojumu piedzīvojusī Ērika Ešenvalda partitūra “Es rakstu”, kā arī divu ticības brāļu, Georga Pelēča un Andreja Selicka, jaundarbi.
Arvo Perta kamerorķestrim rakstītais darbs “Siluāna dziesma” tapis 1991. gadā un veltīts arhimandrītam Sofronijam, kurš savulaik Sv. Panteleimona klosterī kalpojis par palīgu viedajam Siluānam. Savukārt korim un stīginstrumentiem komponētais opuss “Ādama žēlabas”, kura ieskaņojums ar Tenu Kaljusti pie diriģenta pults pirms sešiem gadiem Latvijas Radio korim un Sinfonietta Rīga atnesa prestižo Grammy balvu, tapis 2009. gadā. Tas skaņās tērpis par askētu un “visautentikākā 20. gadsimta mūku” dēvētā Svētā Siluāna vārsmas. Perts papildina: “Man pašam Ādams – tas ir kopīgs termins, ne tikai lai nosauktu visu cilvēci, bet arī lai apzīmētu katru indivīdu, neraugoties uz laikmetu, sociālo stāvokli vai reliģisko piederību. Šis kolektīvais Ādams cietis un žēlojies uz šīs zemes gadu tūkstošiem. Mūsu priekštecis Ādams paredzēja cilvēces traģēdiju un piedzīvoja to, juzdamies vainīgs un atbildīgs par savu grēkā krišanu. Cilvēces kataklizmas viņš izcieta visdziļākajā izmisumā un mokās, kam nav remdinājuma.”
Ēriks Ešenvalds par pērn Latvijas Radio kora pirmatskaņoto opusu “Es rakstu” atklāj: “Siluāns rakstīja: “Manas domas ir izdzīvotas gadiem. Par maniem rakstiem, par kļūdām, par visu man piedodiet! Bet, kad rakstu vārdu, tad nākamo vēl nezinu – kas piedzimst manī, to arī rakstu.” Viņa zīmuļa lokiem pār papīru švīkstot, doma dzimst un iedzimst vārdā. Kamēr rakstu, tikmēr dzīvoju.” Autors papildina: “Skaņdarbs ir kā neliela epizode no Siluāna garās dzīves. Bet šī epizode atkārtojusies gandrīz vai ik dienas, jo viņš daudz rakstīja. Un tieši šī rakstīšana, šķiet, bijusi kā medijs, Siluānam gaisā notverot kaut ko no dievišķā visuma. Visums – ēterisks un acumirklīgs; cilvēka gars domu satver arī teju acumirklīgi, bet tas arī viss, jo zemišķais paģēr laiku, papīru un zīmuli. Un šī rakstīšana un apcerēšana, viņam papīru pieturot un rakstot, manā iztēlē uzglezno viņu kā īstenu brāli Kristū.”
Georgs Pelēcis par jauktajam korim un kamerorķestrim komponēto jaundarbu “Svētā Atonas Siluāna vārds” stāsta: “Mēs pastāvam, kamēr pastāv dievišķā liturģija un svētie cilvēki. 20. gadsimta svēto vidū ļoti spilgta figūra ir Atonas mūks Siluāns (1866-1938). Nevar pārvērtēt viņa lūgšanu un sprediķu tekstu aktualitāti mūsdienu un nākamo paaudžu cilvēkiem neatkarīgi no viņu tautības, vecuma un sociālā stāvokļa. Ar savu skaņdarbu aicinu klausītājus ne vien iepazīties ar dažām no viņa domām, bet arī garīgi un emocionāli tām pievienoties un tās pārdzīvot savās sirdīs.” Ar šo darbu komponists mūs rosina novērsties no bezgalīgām ikdienas raizēm uz pievērsties domām par Dievu, lūgšanām par Svētās Trīsvienības izzināšanu un Dieva mīlestību.

Sestdien, 11.aprīlī, plkst. 12:00

CONCERTO PICCOLO

Ērģeļmūzika ~ 20 min.

Pie Doma ērģelēm Liene Andreta Kalnciema

Ar video translāciju

Biļetes cena EUR 10,00

Svētdien, 12.aprīlī, plkst. 19:00

Hendelis. Mesija

 

Gunta Gelgote, soprāns
Laura Grecka, mecosoprāns
Mārtiņš Zvīgulis, tenors
Rihards Millers, bass
Rīgas Doma zēnu koris
Valsts kamerorķestris Sinfonietta Rīga

Diriģents Mārtiņš Klišāns

Programma:
G. F. Hendelis. Mesija

Biļešu cenas: 15 Eur

www.bilesuparadize.lv

Organizē VSIA Latvijas Koncerti

 

 

2020.gadā 70 gadu jubileju svin Emīla Dārziņa mūzikas skolas zēnu koris, tagad Rīgas Doma zēnu koris!
Rīgas Doma zēnu koris dibināts 1950. gadā. Līdzās sniegumam labdarības akcijās un priekšnesumiem daudzām Latvijā oficiālās vizītēs esošām amatpersonām, regulāri notiek kora koncerti gan Latvijas vadošajās koncertzālēs un baznīcās, gan daudzās citās pasaules valstīs, koris piedalās arī vairākos Latvijas Nacionālās Operas iestudējumos. Kolektīvs muzicējis Beļģijā, Nīderlandē, Vācijā, Francijā, Šveicē, Somijā, Zviedrijā, Norvēģijā, ASV, Kanādā, Japānā u.c.

2020.gada aprīlī pēc vairāk kā desmit gadu pārtraukuma atjaunota nozīmīga tradīcija un atsākta II Starptautiskā zēnu solo un duetu dziedāšanas festivāla-konkursa “Rīgas Doms” norise no 2020.gada 13.-15.aprīlim.

G.F.Hendeļa oratorijas “Mesija” fragmentu atskaņojums Rīgas Domā 2020.gada 12.aprīlī izskanēs kā Rīgas Doma zēnu kora 70.jubilejas koncerts un II Starptautiskā zēnu solo un duetu dziedāšanas festivāla-konkursa “Rīgas Doms” atklāšanas koncerts.

Georga Frīdriha Hendeļa oratorija „Mesija” ir viens no vismajestātiskākajiem skaņdarbiem Rietumu mūzikas vēsturē. Saskaņā ar mūzikas profesionāļu teikto, Hendeļa oratorijas vokāli simfoniskajā repertuārā izceļas kā varena kalnu grēda, kurā "Mesija" ir tās augstākā virsotne.

Neskatoties uz skaņdarba grandiozo formu, komponists to uzrakstīja neticami ātri - nepilna mēneša laikā. Ar milzu panākumiem oratorija tika pirmatskaņota Dublinā 1742. gada 13. aprīlī. Slaveno kori “Aleluja” no “Mesijas” klausītāji uztver teju jau kā nacionālo himnu, nereti tās atskaņošanas laikā stāvot kājās.

“Mesija” ir sacerēta ar Bībeles praviešu tekstiem, kas sludina Kristus drīzo atnākšanu (vārds “mesija” nozīmē “glābējs”). Kad oratorijas garīgais teksts vēsta par Kristus piedzimšanu, mūzika ir gaismas un maiguma pilna, bet, kad vēstīts tiek par augšāmcelšanos un Kristus otro atnākšanu, kora un orķestra skanējums pārsteidz ar krāsainību un svētsvinīgu spēku. Hendeļa mūzika tiek raksturota kā patiesi kosmiskas enerģijas un cilvēkus garīgi vienojoša prieka pilna.

Pirmdien, 13.aprīlī, plkst. 13:00

CONCERTO PICCOLO

Ērģeļmūzika ~ 20 min.

Pie Doma ērģelēm Larisa Carjkova

Ar video translāciju

Biļetes cena EUR 10,00

Trešdien, 15.aprīlī, plkst. 12:00

CONCERTO PICCOLO

Ērģeļmūzika ~ 20 min.

Pie Doma ērģelēm

Ar video translāciju

Biļetes cena EUR 10,00

Piektdien, 17.aprīlī, plkst. 19:00

Alleluja

Ligita Sneibe, ērģeles

Inga Šļubovska-Kancēviča, soprāns

Programmā: J. S. Bahs, V. A. Mocarts, G. F. Hendelis, P. Vasks, I. Riše u.c.

Biļešu cenas: EUR 10.00, EUR 15.00, EUR 20.00

Ligita Sneibe
Ligita Sneibe
Inga Šļubovska-Kancēviča
Inga Šļubovska-Kancēviča
Sestdien, 18.aprīlī, plkst. 12:00

CONCERTO PICCOLO

Ērģeļmūzika ~ 20 min.

Pie Doma ērģelēm Kristīne Adamaite

Ar video translāciju

Biļetes cena EUR 10,00

Pirmdien, 20.aprīlī, plkst. 12:00

CONCERTO PICCOLO

Ērģeļmūzika ~ 20 min.

Pie Doma ērģelēm Larisa Bulava

Ar video translāciju

Biļetes cena EUR 10,00

Trešdien, 22.aprīlī, plkst. 12:00

CONCERTO PICCOLO

Ērģeļmūzika ~ 20 min.

Pie Doma ērģelēm Līga Dejus

Ar video translāciju

Biļetes cena EUR 10,00

Trešdien, 22.aprīlī, plkst. 19:00

Francijas atbalsis

Diāna Jaunzeme-Portnaja, ērģeles

Lauma Ilsuma, flauta

Programmā: S. Franks, F. Gobērs, G. Forē, K. Debisī, L. Vjerns, Š. M. Vidors

Biļešu cenas: EUR 10.00, EUR 15.00, EUR 20.00

Diāna Jaunzeme-Portnaja
Diāna Jaunzeme-Portnaja
Lauma Ilsuma
Lauma Ilsuma
Piektdien, 24.aprīlī, plkst. 19:00

Veltījums

Vita Kalnciema, ērģeles

Laura Purena, soprāns

Programmā: J. Vītols, Alfr. Kalniņš, Jēk. Mediņš, P. Barisons, L. Garūta, T. Ķeniņš

Biļešu cenas: EUR 10.00, EUR 15.00, EUR 20.00

Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas simtgades zīmē rit gan 2019. gada nogale, gan viss 2020. gads. Tieši pirms simts gadiem tika likts stiprs pamats visai mūsu Latvijas mūzikas celtnei – tika nodibināta pirmā nacionālā mūzikas augstskola, tolaik saukta – Konservatorija. Pateicoties pirmā rektora Jāzepa Vītola ciešajai draudzībai ar ērģelnieku Paulu Jozuus, nodibinātajā augstskolā jau kopš paša aizsākuma pastāvēja arī ērģeļu klase, un P.Jozuus bija tās pirmais vadītājs. Tolaik gan Rīgas Domā, gan citās baznīcās jau bija iebūvētas daudzas skanīgas ērģeles. Ērģeļu studijas Latvijā tagad varēja sākties jaunā – augstskolas kvalitātē.

Pēc daudziem gadiem nākas secināt, ka ar ērģelēm un ērģeļmūziku draudzējušies daudzi šīs Latvijas mūzikas augstskolas rektori – sacerējumus ērģelēm sastopam gan Jāzepa Vītola, gan Alfrēda Kalniņa, Jēkaba Mediņa un Jura Karlsona daiļradē. Gan šo, gan daudzu citu latviešu komponistu ērģeļdarbus gadsimta garumā spēlējuši, saviem studentiem tālāk mācījuši arī visi Mūzikas augstskolas ērģeļu klases vadītāji – Pauls Jozuus, Nikolajs Vanadziņš, Pēteris Sīpolnieks, Tālivaldis Deksnis.

Savu alma mater un studiju laiku katrs parasti atceramies visas dzīves garumā, ar pateicību un cieņu pieminot savus skolotājus un viņu sniegtās mūzikas un dzīves gudrības. Tādēļ Rīgas Doma koncertprogramma VELTĪJUMS sasaucas gan ar Mūzikas akadēmijas simtgadi, gan reizē arī ar vēl kādu simtgadi, ko 2020. gada 29. aprīlī pieminam ērģelniecei Vijai Vismanei, kura mācīja ērģeļspēli Mūzikas akadēmijā, pabeidzot sava dzīvesbiedra ērģelnieka Pētera Sīpolnieka iesākto darbu ar studentiem pēc viņa aiziešanas mūžībā.

Dzīvē un mūzikā tik saskanīgais duets – Pēteris Sīpolnieks un Vija Vismane bija labi pazīstami ar komponistu Alfrēdu Kalniņu, kurš vasarās dzīvoja netālu no viņu dzīvesvietas Jūrmalā. Tieši Vijai Vismanei Alfrēds Kalniņš dzīves nogalē uzticēja sava pēdējā lielākā ērģeļdarba, kas zināmā mērā bija virsotne viņa ērģeļmūzikā – Variāciju par Vītola tēmu – pirmatskaņojumu.

          Koncertā VELTĪJUMS tādējādi kopā krustojas un savijas daudzu personību ceļi un daudzas pateicības.

/ Vita Kalnciema


Vita Kalnciema
Vita Kalnciema
Laura Purena
Laura Purena
Sestdien, 25.aprīlī, plkst. 12:00

CONCERTO PICCOLO

Ērģeļmūzika ~ 20 min.

Pie Doma ērģelēm Inese Paiča

Ar video translāciju

Biļetes cena EUR 10,00

Svētdien, 26.aprīlī, plkst. 19:00

Koncerts AVE MARIA

Olga Pjatigorska (soprāns)
Ilze Reine (ērģeles)

Programma:
J. S. Bahs, G. F. Hendelis, A. Vivaldi, Dž. Kačīni, V. A. Mocarts, F. Lists, F. Šūberts

Organizē IK Koncert
Biļetes:
www.bilesuserviss.lv

Olga Pjatigorska
Olga Pjatigorska
Ilze Reine
Ilze Reine
Pirmdien, 27.aprīlī, plkst. 12:00

CONCERTO PICCOLO

Ērģeļmūzika ~ 20 min.

Pie Doma ērģelēm Jānis Karpovičs

Ar video translāciju

Biļetes cena EUR 10,00

Trešdien, 29.aprīlī, plkst. 12:00

CONCERTO PICCOLO

Ērģeļmūzika ~ 20 min.

Pie Doma ērģelēm Aija Ziņģīte

Ar video translāciju

Biļetes cena EUR 10,00

Trešdien, 29.aprīlī, plkst. 19:00

Ērģeļmūzikas koncerts

Aleksejs Semjonovs, ērģeles (Krievija)

Programmā: J. S. Bahs, F. Mendelszons-Bartoldi, M. Rēgers

Biļešu cenas: EUR 10.00, EUR 15.00, EUR 20.00

Maijs

Piektdien, 1.maijā, plkst. 19:00

Ērģeļmūzikas koncerts

Larisa Bulava, ērģeles

Programmā: J. S. Bahs, J. Roibke u.c.

Biļešu cenas: EUR 10.00, EUR 15.00, EUR 20.00

Svētdien, 3.maijā, plkst. 19:00

Bahs. Mocarts

Roberts Hansons, ērģeles

Kristīne Gailīte, soprāns

Programmā: J. S. Bahs, V. A. Mocarts

Biļešu cenas: EUR 10.00, EUR 15.00, EUR 20.00

Pirmdien, 4.maijā, plkst. 19:00

ZEME. CILVĒKS. DEBESIS

Piedalās:  kamerkoris "Moonbeams"

diriģente un mākslinieciskā vadītāja Nora Kalniņa
Inese Romancāne (soprāns)

Daniels Pelnēns (tenors)

Maija Kļaviņa (flauta)

Zane Sniķere (kokle)

Rihards Lapiņš ( perkusijas)

Diāna Jaunzeme-Portnaja (ērģeles)

PROGRAMMĀ : Em.Dārziņš, R.Jermaks, A.Kalējs, A.Balodis, Ē.Ešenvalds, R.Dubra, J.Aišpurs,  latviešu tautasdziesmu aranžijas 

Organizē:

Atbalsta: Rīgas Dome

Koncerta sākuma laiks tiks precizēts. Ieeja ar bezmaksas ielūgumiem, kas saņemami Rīgas Doma kasē no 15. aprīļa.