RIHARDA DUBRAS JUBILEJAS KONCERTS. Koris LATVIJA un Māris SIRMAIS

Valsts Akadēmiskais koris LATVIJA

Kristīne Adamaite, ērģeles

Ēriks Kiršfelds, čells

Artūrs Šults, Kalvis Etkins, mežrags

Elīna Endzele, sitaminstrumenti

Diriģents Māris SIRMAISAtzīmējot komponista Riharda Dubras 60. jubilejas gadu, Valsts Akadēmiskais koris “Latvija” un diriģents Māris Sirmais aicina uz īpašu komponistam veltītu koncertu, kas 2024. gada 15. martā izskanēs Rīgas Domā.

Tam izraudzītā programma reprezentē jubilāra bagātīgo ieguldījumu un meistarību sakrālās mūzikas žanrā, kas aizvien ieņem centrālo vietu viņa daiļradē. Koncertā izskanēs pēdējās divās desmitgadēs tapuši skaņdarbi jauktajam korim a cappella ar katoļu liturģijas tekstiem sešās valodās – vācu, angļu, franču, latīņu, latgaliešu un ukraiņu. Starp tiem trīs Latvijas pirmatskaņojumi – motetes “Der Sturm”, “Herr, bleib bei uns” un “O vos omnes”, kā arī pasaules pirmatskaņojums, veltījums tuva drauga piemiņai “Lux Aeterna”, kas skaņurakstā ieausts pavisam nesen – pašā gada ieskaņā.
 Koncertu vainagos patriotisma caurstrāvotā, Mūzikas akadēmijas simtgades zīmē rakstītā “Viena uzvilkta skanoša stīga” ar Daces Micānes-Zālītes vārdiem, savukārt pašā tā kulminācijā – magnifikāts “My Soul Doth Magnify the Lord” jauktajam korim, čellam, diviem mežragiem un sitaminstrumentiem.

VAK “Latvija” jau vairāk kā 20 gadus ir pastāvīgs Riharda Dubras darbu pasūtinātājs un pirmatskaņotājs, kā arī abpusēja sadarbība vainagojusies vairāku albumu ieskaņojumos.

Tērpieties pazemībā cits pret citu.