Hendelis. Mesija.

Gunta Gelgote, soprāns 

Laura Grecka, mecosoprāns 

Mārtiņš Zvīgulis, tenors 

Rihards Millers, bass 

Rīgas Doma zēnu koris 

Valsts kamerorķestris Sinfonietta Rīga

Diriģents Mārtiņš Klišāns


Programma:
G. F. Hendelis. Mesija

 

Biļešu cenas: 15 Eur

www.bilesuparadize.lv

Organizē VSIA Latvijas Koncerti


2020.gadā 70 gadu jubileju svin Emīla Dārziņa mūzikas skolas zēnu koris, tagad Rīgas Doma zēnu koris!
Rīgas Doma zēnu koris dibināts 1950. gadā. Līdzās sniegumam labdarības akcijās un priekšnesumiem daudzām Latvijā oficiālās vizītēs esošām amatpersonām, regulāri notiek kora koncerti gan Latvijas vadošajās koncertzālēs un baznīcās, gan daudzās citās pasaules valstīs, koris piedalās arī vairākos Latvijas Nacionālās Operas iestudējumos. Kolektīvs muzicējis Beļģijā, Nīderlandē, Vācijā, Francijā, Šveicē, Somijā, Zviedrijā, Norvēģijā, ASV, Kanādā, Japānā u.c.

2020.gada aprīlī pēc vairāk kā desmit gadu pārtraukuma atjaunota nozīmīga tradīcija un atsākta II Starptautiskā zēnu solo un duetu dziedāšanas festivāla-konkursa “Rīgas Doms” norise no 2020.gada 13.-15.aprīlim.

G.F.Hendeļa oratorijas “Mesija” fragmentu atskaņojums Rīgas Domā 2020.gada 12.aprīlī izskanēs kā Rīgas Doma zēnu kora 70.jubilejas koncerts un II Starptautiskā zēnu solo un duetu dziedāšanas festivāla-konkursa “Rīgas Doms” atklāšanas koncerts.

Georga Frīdriha Hendeļa oratorija „Mesija” ir viens no vismajestātiskākajiem skaņdarbiem Rietumu mūzikas vēsturē. Saskaņā ar mūzikas profesionāļu teikto, Hendeļa oratorijas vokāli simfoniskajā repertuārā izceļas kā varena kalnu grēda, kurā "Mesija" ir tās augstākā virsotne.

Neskatoties uz skaņdarba grandiozo formu, komponists to uzrakstīja neticami ātri - nepilna mēneša laikā. Ar milzu panākumiem oratorija tika pirmatskaņota Dublinā 1742. gada 13. aprīlī. Slaveno kori “Aleluja” no “Mesijas” klausītāji uztver teju jau kā nacionālo himnu, nereti tās atskaņošanas laikā stāvot kājās.

“Mesija” ir sacerēta ar Bībeles praviešu tekstiem, kas sludina Kristus drīzo atnākšanu (vārds “mesija” nozīmē “glābējs”). Kad oratorijas garīgais teksts vēsta par Kristus piedzimšanu, mūzika ir gaismas un maiguma pilna, bet, kad vēstīts tiek par augšāmcelšanos un Kristus otro atnākšanu, kora un orķestra skanējums pārsteidz ar krāsainību un svētsvinīgu spēku. Hendeļa mūzika tiek raksturota kā patiesi kosmiskas enerģijas un cilvēkus garīgi vienojoša prieka pilna.

Pulcējieties slavēt Dievu Kungu!