1991

1991. gada barikāžu atcerei veltīts koncerts “1991” Rīgas Domā


Janvāris ir barikāžu atceres mēnesis, tāpēc Rīgā notiks vairāki šiem trauksmainajiem notikumiem veltīti pasākumi, un viens no lielākajiem ir barikāžu aizstāvju atcerei veltītais koncerts “1991” Rīgas Domā.

Ieeja koncertā ir ar bezmaksas ielūgumiem, kuri no 13. janvāra būs saņemami “Biļešu paradīzes” kasēs un www.bilesuparadize.lv.

Koncerts klātienē notiks zaļajā režīmā un tas būs skatāms arī LTV1 ēterā plkst. 22.10.


Tradicionāli, jau 12 gadus barikāžu aizstāvju atcerei vienā no tā laika zīmīgākajām vietām – Rīgas Domā – notiek koncerts. Šogad Rīgas dome iedzīvotājus aicina uz koncertu “1991”, kurā piedalīsies dziedātāja Patrisha, Rīgas Doma zēnu koris diriģenta Mārtiņa Klišāna vadībā, čellisti Valters Pūce, Ēriks Kiršfelds, Antons Trocjuks, Rihards Štrauss, pianists Dainis Tenis un ērģelnieks Aigars Reinis. Koncerta režisore ir Dace Pūce, videomākslinieks – Viktors Keino.

Koncerta programmas ideja tapusi čellistam Valteram Pūcem sadarbībā ar pianistu Daini Teni, kuri paši nav bijuši barikāžu aculiecinieki ar savu pieredzi, bet kuriem ir stāsts par savām izjūtām, apzinoties šos Latvijai tik nozīmīgos notikumus. Koncertā skanēs pašmāju komponistu skaņdarbi. Ar daudzām labi zināmām dziesmām Rīgas Domā varēs atcerēties barikāžu laikam raksturīgo trauksmaino noskaņojumu, prieku par kopā būšanu un vienotības spēku, arī klusinātas skumjas, varēs sajust šīs monumentālās ēkas nozīmi, kas sniedza patvēruma sajūtu gan 1991. gada janvārī, gan arī šodien ikdienā.

Koncertu “1991” rīko Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienība sadarbībā ar Rīgas Domu.

Tagad, kad esat atbrīvoti no grēka un kļuvuši par kalpiem Dievam, jūsu darba auglis ir svētums; tas viss ved mūžīgajā dzīvībā.