Jaunzeme-Portnaja Diāna

DIĀNA JAUNZEME-PORTNAJA absolvējusi Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmiju, bakalaura un maģistra grādu iegūstot profesora T. Dekšņa ērģeļklasē (2005). Meistarību papildinājusi Enshedes Mūzikas augstskolā Nīderlandē (2001), Starptautiskajā ērģeļu akadēmijā Zviedrijā (2003, 2005), kā arī meistarklasēs Zviedrijā, Spānijā un Lietuvā. 

 

          Veiksmīgi startējusi vairākos ērģelnieku konkursos: 1. vieta septītajā starptautiskajā Hanzas pilsētu ērģelnieku konkursā Elburgā, (Holande, 2001), speciālbalva par labāko laikmetīgās mūzikas interpretāciju M. K. Čurļoņa konkursā Viļņā (Lietuva, 2003). Piedalījusies 2. starptautiskajā ērģeļmūzikas festivālā Orgelfestival.Ruhr Dortmundē (2009), 13. starptautiskajā ērģeļmūzikas festivālā Pelplinā (2011). Vairākkārt piedalījusies starptautiskos ērģeļmūzikas festivālos Latvijā – Rīgas Doms, Vox Angelica ( Dubulti, Jūrmala), kā arī Starptautiskajā ērģeļmūzikas festivālā Liepājā , Latgales ērģeļu dienās u.c.

 

           Aktīvi koncertē Rīgas un Latvijas dievnamos gan ar solo programmām, gan saspēlē ar solistiem un koriem. Muzicējusi arī Vācijā, Slovēnijā, Austrijā, Šveicē, Ungārijā, Polijā, Lietuvā, Zviedrijā, Somijā un citviet. D. Jaunzeme-Portnaja  ir ērģeļu dueta Riga Organum Duo dalībniece kopš 2013. gada. Sadarbībā ar kontrtenoru Sergeju Jēgeru ierakstīts CD Ave Maria (2011), piedalījusies CD Mūzika dievnamam Liepājas Sv.Trīsvienības katedrāles ērģeļu ierakstā (2015).

 

            Ērģelniece darbojas arī kā  projektu vadītāja, organizējot koncertu ciklus  daudzos Latvijas novadu dievnamos. Popularizējot Latvijas vēsturiskās ērģeles, sadarbībā ar ērģelnieci Ilonu Birģeli piedalās Vēsturisko ērģeļu svētku Latvija-ērģeļu zeme rīkošanā kopš 2017.gada.

            Foto: Jānis Porietis

Visi tie raugās uz Tevi, ka Tu dod tiem barību īstajā laikā. Tu dod tiem, un tie tver, Tu atdari savu roku, un tie sāti laba.