Jaunzeme-Portnaja Diāna

DIĀNA JAUNZEME-PORTNAJA absolvējusi Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmiju, bakalaura un maģistra grādu iegūstot profesora T. Dekšņa ērģeļklasē (2005). Meistarību papildinājusi Enshedes Mūzikas augstskolā Nīderlandē (2001), Starptautiskajā ērģeļu akadēmijā Zviedrijā (2003, 2005), kā arī meistarklasēs Zviedrijā, Spānijā un Lietuvā. 


          Veiksmīgi startējusi vairākos ērģelnieku konkursos: 1. vieta septītajā starptautiskajā Hanzas pilsētu ērģelnieku konkursā Elburgā, (Holande, 2001), speciālbalva par labāko laikmetīgās mūzikas interpretāciju M. K. Čurļoņa konkursā Viļņā (Lietuva, 2003). Piedalījusies 2. starptautiskajā ērģeļmūzikas festivālā Orgelfestival Ruhr Dortmundē (2009), 13. starptautiskajā ērģeļmūzikas festivālā Pelplinā (2011), 1. starptautiskajā ērģeļmūzikas festivālā Vox angelica Dubultos (2009). 


           Aktīvi koncertē Rīgas un Latvijas dievnamos gan ar solo programmām, gan saspēlē ar solistiem un koriem. Muzicējusi arī Vācijā, Slovēnijā, Austrijā, Šveicē, Ungārijā, Polijā, Lietuvā, Zviedrijā, Somijā, Krievijā un Baltkrievijā. D. Jaunzeme-Portnaja  ir ērģeļu dueta Riga Organum Duo dalībniece kopš 2013. gada. Sadarbībā ar kontrtenoru Sergeju Jēgeru ierakstīts CD Ave Maria (2011). 


            Ērģelniece darbojas arī kā  projektu vadītāja, organizējot koncertu ciklus ("Tūkstoš mēlēm ērģeles spēlē ...", " Fantāzijas pieskārieni" u.c.)  daudzos Latvijas dievnamos.Dievs mums nav devis bailības garu, bet gan spēka, mīlestības un saprāta garu.