Alpe Edīte

EDĪTE ALPE ir Dubultu ev. lut. draudzes ērģelniece (kopš 2000. gada), kā arī muzikālās dzīves vadītāja un koncertu producente; starptautiskā ērģeļmūzikas festivāla Vox angelica dibinātāja un vadītāja. Viņas vadītie projekti vairākkārt ieguvuši "Jūrmalas Gada balvu kultūrā" dažādās nominācijās. No 1998. gada ir Jūrmalas Mūzikas vidusskolas pedagoģe, kur kopš 2007. gada pasniedz ērģeļspēli. 

          Absolvējusi Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmiju, 1998. gadā ieguvusi bakalaura grādu, bet 2000. gadā studijas Latvijas Mūzikas akadēmijā noslēdzās ar maģistra grāda ieguvi (ērģeļspēles klase, prof. Larisa Bulava). Papildinājusies Ziemeļuplandes internacionālajā Bruksorgel vasaras akadēmijā Zviedrijā un studējusi Karaliskajā konservatorijā Toronto, Kanādā.

          Edīte Alpe regulāri uzstājas nozīmīgākajās Latvijas ērģeļmūzikas koncertu norises vietās. Sadarbojusies ar daudziem solistiem un instrumentālistiem, kā piemēram, muzicējusi ērģeļu duetā ar dzīvesbiedru Tālivaldi Deksni, dziedātājiem Ilonu Bageli, Ingu Šļubovsku-Kancēviču, Egilu Siliņu, Evitu Zālīti, Montu Martinsoni, Žoržu Siksnu, Olgu Pjatigorsku, Solveigu Raju, vijolniekiem Raimondu Ozolu, Jāzepu Jermolovu, Paulu Šūmani, Induli Cintiņu, flautistēm Ditu Krenbergu un Ilonu Kudiņu, obojistu Indri Egli un daudziem citiem.

 Dievs nepārstāja par sevi liecināt ar labiem darbiem, sūtīdams no debesīm lietu un ražas laiku, sagādādams jums barību un piepildīdams jūsu sirdis ar prieku.