Reine Ilze

ILZE REINE ir ne vien Rīgas Sv. Jāņa baznīcas ērģelniece, kora diriģente un mūzikas dzīves vadītāja jau kopš 1996. gada, bet arī regulāri koncertējoša mūziķe un  ērģeļspēles pasniedzēja. Improvizāciju un liturģisko ērģeļspēli mācījusi Latvijas Evaņģēliski luteriskās baznīcas Lutera akadēmijā un Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā, šobrīd – Ventspils mūzikas vidusskolā.

         Līdztekus ērģeļu solo programmām sadarbojas ar Latvijas profesionālajiem kolektīviem – Latvijas Radio kori, Valsts Akadēmisko kori Latvija, piedalās baroka mūzikas atskaņojumos orķestra Sinfonietta Rīga basso continuo grupā. Regulāri uzstājas kamermūzikas sastāvos ar trompetistu Jāni Porieti un ērģeļu duetā ar dzīvesbiedru Aigaru Reini. Koncertējusi daudzās Eiropas valstīs, Krievijā, Japānā, Izraēlā.

                 Ērģeļspēli studējusi Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā pie asociētās profesores Larisas Bulavas (maģistra grāds 1999. gadā) un Baznīcas Mūzikas augstskolā Herfordē, Vācijā (1993–1995). Papildinājusi zināšanas Štutgartes ērģeļakadēmijas kursos, Hārlemas un Leipcigas ērģeļakadēmijā u.c. pie Jona Laukvika, Ludgera Lomana, Evalda Koimana, Olivjē Latrī, improvizācijas prasmes apguvusi meistarklasēs pie Jirgena Esla, Pētera Pleņavska.
Neredzamais – Dieva mūžīgais spēks un dievišķība – tas prātam atklājas Dieva redzamajos darbos, kas darīti kopš pasaules radīšanas.