Sneibe Ligita

LIGITA SNEIBE ir aktīvi koncertējoša mūziķe un Fēringses (Färingsö) baznīcas ērģelniece un mūzikas dzīves vadītāja (Stokholmas diecēze, Zviedrija). Absolvējusi Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas Akadēmiju kompozīcijas un ērģeļspēles specialitātēs (Pēteris Sīpolnieks, Vija Vismane, Tālivaldis Deksnis), kā arī ieguvusi koncertērģelnieces diplomu Zviedrijā, Piteo Mūzikas augstskolā (prof. Hanss Ūla-Ēriksons). Strādājusi par ērģeļspēles pasniedzēju Latvijas ev. lut. baznīcas Teoloģijas seminārā (1987–1991) un Latvijas Mūzikas Akadēmijas ērģeļu klasē (1993–2005). Darbojusies arī Lovstabrukas Starptautiskajā Ērģeļu Akadēmijā (1996-2006) un Vasaras Ērģeļu Akadēmijā Upsalā (2009-2013), Zviedrijā.


          Ligita Sneibe ir komponista Jāņa Ivanova prēmijas laureāte (1991). Izcīnījusi godalgas starptautiskos ērģeļkonkursos Lietuvā (M. K. Čurļona konkurss; 1991 un 1995) un Somijā (Lahti Starptautiskais ērģelnieku konkurss; 1993). Sniegusi solokoncertus daudzās Eiropas valstīs un Japānā. Ligitas koncertos ievērojama vieta pieder latviešu ērģeļmūzikai, tās zīmē radīts cikls “Latviešu komponistu portreti” Rīgas Domā, ar izskanējušām 7 autorprogrammām. 


         Kā ērģelniece strādājusi Dubultu un Jaunajā Sv. Ģertrūdes baznīcā. Organizējusi koncertakciju “Mēs–ērģelēm” Slokas ev. lut. baznīcā, vācot līdzekļus ērģeļu atjaunošanai. 


 

Kam ir Dēls, tam ir dzīvība.